Od roku 1811 produkuje piva, která svou kvalitou těžko hledají mezi ostatními pivy soupeře.
Počátky pivovaru Van Honsebrouck sahají až do druhé poloviny 19. století, kdy Amandus Van Honsebrouck, narozen roku 1811, zakládá ve městečku Werken pivovar. Amandus je uznávaným člověkem, který krom pivovarnictví zvládá i funkci městského starosty.
Po Amandově náhlé smrti roku 1865 je pivovar přestěhován jeho synem, Emilem, do města Ingelmunster, rodiště jeho ženy. Pivovar se jmenuje Brouwerij Sint-Jozef a specializuje se na výrobu spodně kvašených piv, zejména pak ležáků. Pokračovatelem ve vedení pivovaru bude až Emilův vnuk Luc, který je vyslán na studia pivovarnictví do Valónska a Německa. V momentě, kdy nastupuje do vedení a přejmenovává pivovar na Van Honsebrouck.
Luc koná zásadní rozhodnutí – ukončuje vaření spodně kvašených piv a zaměřuje se na produkci piva typu „Old Flemish Brown“, pojmenovaného Bacchus. Roku 1958 přichází do produkce také Lambic a pivo typu Kriek, prodávané pod názvem Saint-Louis.
Na základě zvýšeného zájmu o silná světlá piva na počátku osmdesátých let je na trh uveden Brigand. Je pojmenován po zbojnících bojujících v odboji proti francouzskému králi roku 1798, kteří pocházeli z města Ingelmunster.
Roku 1986 kupuje rodina Van Honsenbrouck místní zámek. Tři roky na to je na trh uvedeno pivo Kasteel Donker, roku 1995 Tripel a roku 2007, respektive 2008 sérii doplňují Kasteel Rouge a Kasteel Blonde.
Pivovar nyní vede Xavier Van Honsenbrouck. Jeho první zásluhou je uvedení Cuvée du Chateau, archivního piva, které svou kvalitou těžko hledá mezi ostatními pivy soupeře.