Vliv přicházející z Evropy
Na území dnešních Spojených států se pivo vařilo ještě před příchodem kolonistů z Evropy. Nativní Američané si vařili nápoj podobný pivu z kukuřice, březové mízy a vody. První záznam vaření od nepůvodních obyvatel však pochází už z roku 1587. V roce 1632 tu pak vznikl první komerční pivovar Dutch West India Company. S příchodem přistěhovalců z Anglie, Nizozemí a Německa se zde rozmohl pivovarnický průmysl, který produkoval hlavně světlé ležáky českého a německého typu díky jejich jednodušší a levnější masové výrobě.
Prohibice a opětovný růst
V roce 1919 ale byla pivovarnictví udělena tvrdá rána vyhlášením prohihibice. Ta skončila před druhou světovou válkou a šance se chopily větší pivovary, které se spojily v kampani propagující příznivé účinky piva na lidské zdraví, čímž oponovali názorům tvrdícím, že v době války je vaření piva pouhým plýtváním surovin a lidské síly. Tato pivní kampaň byla úspěšná, protože v letech 1941-1945 stoupla produkce piva o 40 %.
Pivovarnická revoluce
Po válce se ustálila vláda obrovských pivovarů. Vařily americké verze ležáků, do kterých z důvodu chuťové neutrality a snížení ceny přidávaly kukuřici a rýži. Tato situace trvala dlouhé roky, dokud v roce 1976 v Kalifornii nezaložil Jakck McAuliffe první americký craft pivovar New Albion Brewing Company, kde se začal vařit například stout, porter a pale ale. Ač pivovar fungoval jen sedm let, zapálil v USA zájem o kvalitní pivo. V roce 1978 podepsal tehdejší prezident Carter zákon, který dovoloval vaření piva pro vlastní potřebu. To zafungovalo jako startér a z tehdejšího počtu 42 pivovarů jich je nyní přes 2100, z čehož velká většina patří do kategorie malých a mikropivovarů.