0

Mongozo Banana

Tento produkt již není v naší nabídce.

Mongozo Banana

Příběh Mongozo Banana

Mongozo Banana je lehké, osvěžující pivo s příchutí banánů. Banánové pivo je tradičním nápojem afrického národu Masai, žijícího v Kenyi a v Tanzánii. Nazývají jej "mbege"

Mongozo znamená "na zdraví" v jazyce afrického národa Chokwe, jehož lidé žijí roztroušení na území Angoly, Zambie a Demokratické republiky Kongo. Vzálená babička zakladatele místního pivovaru Henriqua Kabia přišla s revolučním nápadem již v 18. století - místo palmového vína začla vařit palmové pivo. Recept se postupně předával z matek na dcery až do chvíle, kdy Henrikova matka porušila tradici a recept svěřila svému synovi. Tento recept byl v podstatě jeho jediným majetkem, když roku 1993 emigroval do Holandska a stal se základním kamenem pro budování pivovaru Mongozo, zabývajícího se produkcí exotických, ovocných piv. Všechna piva značky Mongozo využívají konceptu Fair Trade.

Více o pivu

Země původu Belgie
Pivovar Huyghe
Způsob kvašení Svrchní kvašení
Druh piva Pšeničné
Pivní styl žádný
Příchuť piva Banánová
Obsah alkoholu 3,60 %

Chuť piva

Říz Plnost Sladkost Hořkost
Říz Plnost Sladkost Hořkost
Žlutá barva, nízká a opadávající pěna. Vůně velmi sladce banánová. Prázdnější tělo, velký říz. Chuť převelice sladká a samozřejmě banánová. Po chvíli se v doušku na malý moment objeví mírná hořkost, ale doznívání už je zase ovocné a sladké. Dobrá volba pro milovníky velmi slazených nápojů.

Rádi vám pomůžeme s výběrem

Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

Košík

Cena zboží je

0 Kč vč. DPH

Slevový kupon

Doprava

Platba

Celková cena objednávky je

120 Kč vč. DPH