0

Orval

Orval

Lahev 0,33 l

89 Kč

ks

Příběh Orval

Tradiční trapistické pivo z belgie, které je charakteristické svou chmelovou chutí pocházející z britského, německého a francouzského chmele. Díky tomu, že jej stáčí do lahví s trochou kvasnic je vhodné pro archivaci.

Pivo Orval je vařeno z pramenité vody, sladového ječmene, aromatického chmele a tekutého cukru. Prochází prvotní fermentací ve várných tancích. Poté je přidána další dávka kvasinek, které dokončují fermentaci. V pivu jsou po dobu 2 až 3 týdnů macerovány pytle s chmelovými hlávkami, důvodem je zlepšení aroma piva, tento proces je nazýván suchým chmelením.  Dále je pivo filtrováno pomocí centrifugy, po ukončení procesu jsou do piva opět přidány kvasinky spolu s cukrem tak, aby nastartovaly druhotnou fermentaci v lahvích. Ty jsou poté uloženy ve sklepeních o konstantní teplotě 15 °C po dobu pěti týdnů.

Více o pivu

Země původu Belgie
Pivovar Orval
Způsob kvašení Svrchní kvašení
Druh piva Belgické Ale
Pivní styl žádný
Příchuť piva Bez příchutě
Obsah alkoholu 6,20 %

Chuť piva

Říz Plnost Sladkost Hořkost
Říz Plnost Sladkost Hořkost
Pěna má Orval čistě bílou, vysokou a stabilní. Barva je tmavě oranžová, červená. Ve vůni je pivo vyloženě sladké s tóny ovoce a žvýkaček (ale v dobrém slova smyslu). Říz je spíše nižší. Docela překvapivě není v chuti pivo až tak sladké, jak by člověk z vůně očekával. Je spíše kořenité, lehce je cítit alkohol, střední hořkost. V dojezdu pak trochu ovocnější a výrazně hořčí. Dokvašuje v lahvi, minimální trvanlivost je 5 let. Otevřeno 3 měsíce po lahvování. Je jisté, že při delším skladování bude pivo mít chuť odlišnou, vyvinutější. Doporučujeme pořídit více lahví z jedné šarže a v průběhu let srovnávat jejich chuť

Rádi vám pomůžeme s výběrem

Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

Košík

Cena zboží je

0 Kč vč. DPH

Slevový kupon

Doprava

Platba

Celková cena objednávky je

120 Kč vč. DPH